Albrechtičtí hasiči to nejsou jenom rutinní práce jako likvidace vos či shazování rampouchů. Jdou moderním směrem co se týče výbavy, absolvování kurzů, práci s mládeží a v neposlední řadě organizací hasičských soutěží.

Většina albrechtických hasičů absolvovala další dobrovolné kurzy, které je měly vybavit dostatečnými znalostmi a zkušenostmi z oboru ,,hasičiny“. Mezi tyto kurzy patří, v dnešní době aktuální, záchranářské práce při povodních a záchrana obyvatelstva na vodě , také nelze opomenout zdravotnické kurzy, které nositele opravňují fungovat jako plnohodnotný zdravotník ,tyto kurzy byli realizované projektem MOST. Všichni plnoletí členové výjezdové jednotky jsou nositeli dýchací techniky, což se jim plně vyplatilo při nedávném požáru rodinného domu v Albrechticích.  

Práce s mládeží a sportovní družstva žen i mužů jsou albrechtickým hasičům kvalitní odpočinkovou základnou a příslibem udržení mladého a zdravého kolektivu. Převážně družstvo žen pilně trénuje. Trénink není vždy pro křehké dívky jednoduchý nicméně pomalu začíná přinášet ovoce. Naděje hlavně vkládáme do domácí soutěže O Pohár starosty . Naopak kroužek mladých hasičů není tak náročný a spíše zábavnou formou učí děti základním předpokladům každého hasiče jakými jsou uzly, hadice ,jak se chovat při požáru atd.

Záchranářské práce jsou oním cílem, kam albrechtičtí hasiči vkládají hodně úsilí. Každoroční reprezentace obce na Ralye Hamry a organizace vlastní Rallye Albrechtice je toho dobrým důkazem. V obou případech se jedná o velmi ojedinělé soutěže, které mají za úkol prověřit připravenost a zkušenost dobrovolných hasičů v řešení záchranářských prací. Ne vždy je jednoduché vyprostit člověka ze studny nebo poskytnou profesionální zdravotnickou pomoc s omezenými pomůckami. Tyto soutěže poskytují možnost vyzkoušet si takovéto situace a následně být ohodnocen profesionály na danou problematiku. Forma konzultací po ukončení jednotlivých úkolů má převážně vzdělávací charakter, kdy se účastníci dozví co udělali špatně a jaké je optimální řešení.

Nelze také opomenout výpomoc při profesionálních záchranářských cvičeních, kdy hasiči byli skvělými figuranty např. ve vybouraném autobusu a zdravotníci pomáhali líčit mnohdy až realisticky vyhlížející zranění. Každý zraněný měl hrát svou roli a v tom je většina členů albrechtického sboru výborná. Obsazení měli hrát dezorientované zraněné na útěku, řidiče připásaného vzhůru nohama a slepce se kterým se pojí kuriózní příhoda. Bývalý velitel sboru měl hrát slepého člověka, který neslyší a tudíž špatně mluví. Policisté, kteří také zasahovali měli za úkol hledat chybějící lidi, pacifikovat agresivní lidi v šoku a všeobecně pomáhat. Chudák neslyšící figurant byl zařazen mezi agresivní lidi i když se tak nechoval, akorát mu nikdo nerozuměl. S podobnými výtržníky proto strávil připoutaný skoro čtyři hodiny.

Sbor dobrovolných hasičů má 52 členů ,nad 18 let je 28 členů a tvoří z toho 24 členů i výjezdovou jednotku ,která je zařazená do systému JPO3,od 15 do 18 let je 11 členů a do 15 let je 13 členů.Sbor dobrovolných hasičů - český, byl založen dne 14.2.1937. V současné době je starostou SDH Jan Konya a velitelem JSDHO Lumír Jablecký .(aktualizace květen 2010)

 

Za SDH  Albrechtice Jan Konya a Daniel Haupt

 

Kontakt

SDH Albrechtice

sdhalbrechtice@seznam.cz

Obecní 614 ,Albrechtice 73543
IČO: 65468201 DIČ: CZ 65468201
číslo účtu : 670100-2200127275/6210

Vyhledávání

Sbor dobrovolný hasičů

Sbor dobrovolných hasičů - český, byl založen 14.2.1937. V současné době je velitelem JSDHO Lumír Jablecký. Členové hasičského sboru zajišťují požární ochranu v obci a při konání různých kulturních akcí.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode