Naše Žabky

koš

koš

Palowská Michaela

rozdělovač

Palowská Johana

pravý proud

Drobná Magda

levý proud

Sbor dobrovolných hasičů Albrechtice

Sportovní družstvo žen, sezóna 2014

Teplé slunečnou, občas deštivou sezónu vystřídal podzim a tak je ten pravý čas si shrnou, co nám ta letošní sezóna přinesla.

Sezónu 2014 jsme zahájily s děvčaty trošku netradičně na již zmiňovaných stovkařských závodech v Jablonci nad Nisou, poté jsme se již intenzivně věnovaly naši oblíbené disciplíně požární sport. Po úspěchu v Kunčicích, kde jsme získaly první místo, následoval úspěch na domácí soutěži. Začátek byl opravdu nadějný, ale k naší smůle se nás však již od prvního ligového kola, které proběhlo v Malenovicích, držela tradice, že vítězové ceny černého koně, kterou jsme obdržely loni na zakončení Moravskoslezské ligy v požárním útoku, budou mít pro nadcházející sezónu smůlu. Před prvním kolem se nám zranila pravá proudařka Agata Kochová a z nás se stal šesti členný tým. Jedno kolo Moravskoslezské ligy střídalo druhé a i přes naši veškerou snahu jsme se vždy umístily až za stupni vítězů. Štěstíčko se na nás usmálo na oprechtickém Climart cupu, který probíhá dle pravidel extraligy, kde jsme s časem 17,6 s získaly 5. místo.

Prokletí černého koně však toto krásné umístění nezlomilo a smůla se nám dále lepila na paty. My jsme se však nedaly a naše odhodlání a snaha nám přinesla zasloužené ovoce. Na kole ve Vrbici jsme získaly krásné třetí místo, které jsme pak obhájily i na kole v Petřvaldíku, Mošnově a Prchalově. K úspěchům letošní sezóny patří také druhé místo na soutěži v Kujavách. Celkově jsme skončily v Moravskoslezské lize na sedmém místě a to velmi těsně o jeden jediný bod za Metylovicemi.

Naše sezóna nepatřila pouze lize, celkově jsme objely 45 soutěží. Devětkrát jsme se umístily na zlaté pozici, šestkrát jsme byly stříbrné a sedmkrát jsme oslavovaly bronz. Některé zástupkyně našeho sboru se zúčastnily také postupových kol pod záštitem týmu z Českého Těšína – Mostů, kdy výběr žen z okresu Karviná získal krásné druhé místo na krajském kole v požárním sportu. Reprezentace z našeho okresu byla tvořena děvčaty ze sborů z Karviné Hranic, Mostů, Mistřovic, Stanislavic a z Albrechtic. Za náš sbor to byly Johana Palowská, Michaela Palowská a Magdalena Drobná. Kdybych měla zhodnotit naši sezónu známkou od jedné do pěti udělila bych nám 2 plus za snahu a doufám, že příští rok to bude na výbornou.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří nás letos podpořili, pomáhali nám, v případě potřeby nám zapůjčili své nářadí nebo nás doplnily v naši hasičské sestavě, trávily s námi jejich volný čas na závodech a tréninkách, kde nás vždy bezpečně dopravili a byli naši obrovskou podporou. Naše srdečné díky patří zejména Jiřímu Slámovi a Jakubu Chmielovi, nesmím opomenout ani vedení našeho sboru a naše milé sponzory. Děkujeme!

Albrechtické hasičky v roce 2013

Ohlédneme – li se za sezónou, zhodnotíme ji za všelijakou. Úspěch střídalo období smůly a naopak. I když sezóna nedopadla úplně podle našich představ, byla vcelku úspěšná. První velkou změnou byla nová mašina, se kterou jsme se naučily běhat. Chvílemi to sice skomíralo, ale ve výsledku jsme se naučily sílu mašiny správně využít a dosahovaly tak stabilních časů.

Další změnou bylo to, že jsme se staly členkami MSL. I když naše celkové umístění nebylo podle našich představ, povedlo se nám i pár velmi vydařených kousků, a to konkrétně 1. místo v Kozmicích a 2. místo v Karviné – Loukách. Naše celkové umístění bylo 7. místo. Na zakončení MSL jsme pak získaly i pár dalších ocenění. Za zmínku stojí to, že naše nová mašina je 3 nejhezčí z celé MSL a že jsme byly zvolené za „černého koně“ pro následující sezónu. Velkým úspěchem také bylo, že se naše holky umístily v kategorii all stars, a to Agata Kochová na 3. místě a Zuzka Navratilova na místě 2.

Dalším velkým úspěchem bylo bronzové místo na krajském kole v Přerově a také obhájení vítězství z roku 2012 na štítu Albrechtic.

Za vše co jsme letos dokázaly, je třeba poděkovat všem, kteří nás podporovali. Velké díky patří především Sáčkovi alias Jiří Sláma st., který je našim trenérem, masérem a hlavně podporou. Dále pak Luboškovi Molendovi a Kubovi Chmielovi, bez kterých bychom si nemohly vozit zadky na tréninky, závody a slavnostní zakončení MSL. Naše díky patří i vrchnostem našeho sboru, a to zejména Johnsonovi alias Jan Konya, který se postaral o naše ošacení a Lumírovi Jableckému, který se postaral o prostory na trénování a především nám umožnil vykonávat náš koníček. A v neposlední řadě naše díky patří i Ondrovi Palowskému, který drží ruku nad našimi výdaji.

Říká se, že to družstvo, které je zvoleno za „černého koně“ bude mít příští sezónu smůlu. My však doufáme, že tuto tradici porušíme a že naši nadcházející sezónu bude střídat úspěch za úspěchem.

Johana Palowská

Albrechtické hasičky v roce 2012

                Sezóna je za námi, a proto je zde male shrnutí. Chtěla bych připomenout pár zážitku a příhod, které se během roku udály a my na ně budeme určitě dlouho vzpomínat. 

Tuto sezónu jsme protančily s mnoha pády.  Smůla se nám lepila od začátku na hadice, a mnoho útoků dopadlo hůř, než jsme čekaly. Rvaly jsme se jako lvice, ale i přes to se nám povedla občas i komická čísla. Případy jako vypnutý benzin, nebo nešťastné vypnutí mašiny během útoku nás bohužel neminuly.  Avšak i tyto příhody nás jakýmsi způsobem posunuly vpřed. Kromě pádů, nespojených spojek, postřiků na terč a ulitých startů jsme zažily i ty krásnější okamžiky. Vylepšily jsme si náš rekord o pár setin, a dokonce jsme pokořily čas 16 sekund. Čas 16,8 s byl sice vždy pouze na jednom terči, ale pro nás je to nejlepší motivace do další sezóny. Za zmínku stojí také výlet do Lesních Albrechtic, kde jsme se letos zúčastnily prvního ročníku v požárním sportu na Štítu Albrechtic. Ačkoliv jsme netušily, co nás čeká, den jsme si parádně užily a domů jsme si dovezly krásné vítězství.

Během léta jsme vylepšily techniku a celkově se nám podařilo útoky zrychlit. Problém byl pouze ten, že naše mašina jela pořád v horším a horším tempu. Štěstí se na nás pousmálo a pomocné ruce se hrnuly ze všech stran. Díky ochotě okolních sborů, které nám nabídly zapůjčení své vlastní sportovní mašiny, se nám povedlo předvést pár krásných útoků. A nejen proto bych chtěla poděkovat především klukům z Mistřovic, z Mostů, z Karviné - Louk a Horní Suché, za to, co pro nás během sezóny udělali, a za to, že nás podpořili. Díky nim jsme si vyzkoušely jaké to je, běhat s tak silným strojem a díky nim jsme si krásně okořenily závěr sezóny.

Děkujeme také slečnám z Mistřovic a Káji Witoszové, které doplnily náš tým a pomohly nám k mnoha úspěchům. Také bych za celý náš tým chtěla poděkovat všem, kteří s námi trávili během roku více času, než museli, kteří nám pomáhali, vozili nás na soutěže a zasypávali nás radami.

Konec sezóny se blížil. A problém s mašinou nás nenechal chladnými. Chceme se zlepšovat, ale s naší mašinou bychom se příští sezónu pouze trápily. Společnými silami se nám povedlo získat finance, které využijeme na koupi nové sportovní mašiny s větším výkonem.  Získat peníze byl nelehký úkol, a proto bych chtěla poděkovat starostovi naší obce, panu B. Škodovi a panu MUDr. J. Kowalskému, za poskytnuté finanční prostředky, děkujeme také velitelovi a starostovi našeho sboru, kterému vděčíme za záplavy informaci a pomoc při vyřizování.

A v neposlední řadě bych chtěla velmi poděkovat našemu nejlepšímu trenérovi a parťákovi Jiřímu Slámovi. Děkujeme za čas, který nám věnoval, za jeho nekonečnou trpělivost, za ochotu, a také za jeho radost z našich útoků, a za podporu, kterou nás obklopil. Jiříku, děkujeme!

Odstartovat příští sezonu bude těžký úkol. Naučit se využít sílu nové mašiny a vše správně načasovat bude velmi tvrdý oříšek. Do příštího roku jsme si naložily těžké břemeno, chceme se stát členkami Moravskoslezské ligy, a úspěšně odběhnout všech 15 soutěžních kolo. Nebude to jednoduché, ale věřím v to, že se máme všichni na co těšit.

Agata Kochová

Albrechtické hasičky v roce 2011

 

                Na hadice se práší, dresy jsou uložené ve skříni, tretry leží bokem. Toto znamená jediné - další rok je za námi a je na čase se poohlédnout. Za zmínku stojí úspěchy, ale i neúspěchy, které nás během roku doprovázely.  Letošní sezóna nebyla procházka růžovým sadem, ale společně, jako jeden tým, který drží spolu, jsme přes trnité příhody doběhly do cíle.

I přes veliké nadšení a snahu nám osud hned na začátku nepřál. Mašina zůstala v dílně a my musely trénovat bez vody. Strávili jsme mnoho času zlepšováním techniky běhu, rychlejších startů a pomalu nabíraly kondici. Zranění na sebe také nenechala dlouho čekat. Magda (levá proudová) si nešťastně zlomila zápěstí a okolnostmi byla donucená vzdát se tréninků. Mašina byla seřízena a my mohly trénovat naplno. Postupem času jsme se naučily, jak pracovat s mašinou, která tlačila vodu podstatně rychleji než v loňském roce. Nebylo to lehké, ale díky spolupráci košové (Joha Palowská) a strojnic (Inge Bohmová, Zuzka Navrátilová) se podařilo útoky vyladit do nejmenšího detailu.

Další nepříjemnosti se nadály při tréninku bariéry, kdy si Magda opět zadělala na další zdravotní problémy. Při nepovedeném překonání bariéry si přetrhala vazy v koleni. Následné bolesti, operace a rehabilitace ji distancovaly na celou sezonu. Přišly jsme o levý proud a byly jsme donuceny, soutěž co soutěž, hledat náhradu. Toto se nám v celku dařilo, řada spřátelených týmů nás nenechalo na holičkách. Jak se říká, všechno zle je k něčemu dobré a my tímto způsoben našly spoustu nových přátel. Náš velký dík patří všem, kteří doplnili náš tým. Především bych chtěla zmínit sestry Karolínu a Veroniku Witoszové z SDH Karviná Hranice, které nám pomáhaly na většině soutěží.

Mezi spřátelený sbor patří bez pochyb SDH Karviná Louky. Kluci z týmu nás podporovali nejen na závodech, ale především nám pomohli s tréninky. Umožnili nám využít vlastní tréninkovou trať, která poskytuje velmi kvalitní podmínky pro tento sport. Trénování na výborné trati se brzy pozitivně odrazilo na výsledných časech.

Ne vždy se nám povedlo na soutěžích předvést naše maximum. Sebemenší zaváhaní občas znamená i pár sekund navíc. Ale i přes to je zřejmé, že jsme se od minulého roku zlepšily a důkazem toho jsou útoky, kdy byl terč sestříknutý v čase 17ti sekund. K našim největším letošním úspěchům neodmyslitelně patří  magický den 25.6., který byl plny překvapení a radosti. Zúčastnily jsme se 3 soutěží, které jsme také vyhrály. Ve Svinově se nám povedlo sestříknout naší první ,,sedmnáctku,, a tento skvěly čas jsme následovně potvrdily i Karviné- Loukách. Ve svinově jsme porazily manšafty z celé moravskoslezské ligy, a mj. byly vyhlášené jako nejlepší neligový tým. Za zmínku také stojí povedený útok v Mistřovicích, a to s výsledným časem 17,4s, kdy jsme zaběhly nový rekord trati v kategorii ženy.

Doufám, že příští sezóna bude alespoň stejně úspěšná jako tahle. Všechny se těšíme na nové zážitky a zkušenosti, které nás určitě neminou.

 

       Agata Kochová

Albrechtické hasičky v roce 2010

V nové sezóně 2010 nás opustila Bílková Katrin a Jablecká Gabriela , místo nich bude následovat na stroji Navrátilová Zuzana a Böhmová Ingrid a na nápich příjde Lančová Nikol, na pravý proud místo Enenkelové Veroniky, která měla loni nehezké zranění jí bude následovat Kochová Agata nebo Drobná Magda.Sezónu v novém složení také zahájíme bez trenéra Šenkyříka Stanislava.. Letos se nám bude věnovat hlavně Sláma Jiří a ostatní řidiči našeho sboru. Tato sezóna je pro nás novým začátkem i když v týmu máme starý dobrý základ, přesto máme nové členky, které se toho musí ještě dost naučit . Doufáme, že i tak bude seozóna úspěšná a už se Těšíme a myslíme si, že v novém složení budeme jako opravdový tým . :-)

Albrechtické hasičky -souhrn rok 2007- 2009

Družstvo žen z Albrechtic ve složení : Johana Palowská, Katrin Bilková, Gabriela Jablecká, Martina Kondrátová, Karin Fuková, Radka Březná,Tereza Wachtarczyková, vzniklo v roce 2007. Po první okrskové soutěží došlo ke změně, kdy Radka a Karin už s naším týmem neběhaly a vystřídaly je Michaela Palowská a Nicola Kociolková. Sezóna 2007 pro nás byla začínající, ale i tak se nám povedlo několikrát vyhrát, a na domací soutěži dokonce sestřiknout terče v čase 18s. Po ukončení sezóny 2007 nás Terka opustila a vystřídala ji Veronika Enenkelová. I když byl rok 2008 pro náš sbor velice náročný, nedaly jsme se a úspěšně jsme jezdily po soutězích a získavaly nějaká ta umístění. Celé ty dvě úspěšné sezóny nás trénoval Jan Šteglík a Daniel Uhrin. Sezónu 2009 jsme začaly ve složení jako v sezóně 2008 což znamená: koš - Johana Palowská, nápich - Katrin Bilková, strojník - Gabriela Jablecká, béčka - Martina Kondrátová, rozdělovač-Michaela Palowská, levý proud-Nicol Kociolková a pravý proud Veronka Enenkelová. Naším novým trenérem je Standa Šenkyřík. Sezónu jsme začaly celkem úspěšně, tak doufáme, že se nám nadále bude dařit.

Sportovní družstvo Žen :

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode